Çöl Kuyrukkakanı

Hayvanlar / Kuşlar

GD Star Rating
loading...

Oylama yapabilmek için giriş yapmalısınız...

Akdeniz sahilinde.

Türü tanımla

4 Yorum → “Çöl Kuyrukkakanı”

 1. Bilal Kap avatarı

  Bilal Kap
  Ara 23, 2017 (20:51)

  Ahmet hocam ben bu kuşu dişi kara kulaklı kuyrukkakana benzettim.
  Göğsünün turuncumsu olması ve gördüğüm kadarıyla kanat üstü örtücülerinde açık panel olmamasından dolayı daha çok kara kulaklı kuyrukkakan olduğunu düşünüyorum..
  GD Star Rating
  loading...
  • Ahmet Karataş avatarı

   Ahmet Karataş
   Ara 24, 2017 (15:32)

   Bilal, yorumun için çok teşekkürler. Yanılmış olabilirim. Aynı yerde Boz, Karakulaklı ve çöl kuyrukkakanları ve çölün ayrılmaz ortağı Çöl ötleğeni de vardı. Hatta aynı karede bile. Arap öllerinde çoğu kez iki çöl kuşunu birlikte gördük (keza Collinste de birlikte resmedilmiş). Onun dışında buradaki kuşun uçarken kötü de olsa kuyruk bandını çektim. Enine geniş, “T” harfi şeklinde kuyruğa doğru devam etmeyen bir bant var. Bir daha bak. Aynı görüşteysen, türü değiştireceğim.
   GD Star Rating
   loading...
   • Bilal Kap avatarı

    Bilal Kap
    Ara 24, 2017 (18:10)

    Ahmet hocam öncelikle açıklama için teşekkür ederim.Kuş için uçar kare konusunda çöl kuyrukkakanı konusunda hemfikirim..Sabit fotoğrafta ise kuş yukarıda açıkladığım özellikleriyle kara kulaklıya benziyor,uçar kare tanımı kolaylaştırdı..Kara kulaklı tanımımı siliyorum selamlar..
    GD Star Rating
    loading...
    • Ahmet Karataş avatarı

     Ahmet Karataş
     Ara 24, 2017 (18:21)

     Çok teşekkürler Bilal. Bir an ben de kuşkulanmıştım. Bu güzel kuşu, Hatay’da, B.A.E. ve Umman’da defalarca gördüğüm halde acaba dedim. Kuyruk görünenle içim rahatladı. .A.selam. Benden de selamlar. İyi akşamlar.
     GD Star Rating
     loading...

Yorumlar

Yorum başlatmak için giriş yapınız...