Hyalomma

Acaba nedir? / Hayvanlar / Örümceğimsiler

Türü tanımla

5 Yorum → “Hyalomma”

 1. Barış Çerçi avatarı

  Barış Çerçi
  Tem 12, 2018 (15:16)

  Benziyor amahoca da bir baksın. Ellerinize sağlık Ahmet hocam.
  GD Star Rating
  loading...
  • Ahmet Karataş avatarı

   Ahmet Karataş
   Tem 12, 2018 (15:25)

   Çok teşekkürler Barış. Mesajın ve etiketlemen çok iyi oldu. Ben de biri mesaj yazsa dai etiketlesem diyordum. Az önce fakülte içinde de üzerimde buldum. Bugün hep resmi toplantı vs ile geçti. Arazi ile temasım bile olmadıysa da beni buldu.
   GD Star Rating
   loading...
   • Adem Keskin avatarı

    Adem Keskin
    Tem 13, 2018 (00:17)

    Hocam öncelikle geçmiş olsun, makaleler projeler derken siteye çok fazla zaman ayıramıyorum, kusura bakmayın. Malesef kampüs alanlarının korumasız olması nedeniyle pekçok hayvan kampüs alanlarına giriyor. Örnek aç bir dişi, muhtemelen küçük bir kemirici veya kedi-köpek vasıtasıyle kampüs alanına girip gömlek değiştirerek ergin oldu. Keneler belli bir miktar (15-25 m) konak canlısını takip edebiliyor. Rastlantısal olarak sizi buldu hocam. Geçmiş olsun tekrardan…
    GD Star Rating
    loading...
    • Ahmet Karataş avatarı

     Ahmet Karataş
     Tem 13, 2018 (01:17)

     Adem, çok teşekkür ederim. Kenelere yabancı değilim. Yüksek lisans tezimde, tezimin ikinci kısmı ektoparazitlerdi. Rahmetli Prof.Dr. Metin Aktaş, pireler ve yarasa sineklerini tayinini yapmıştı. O devirde sizleri bulamayınca kene kısmını kendim yapmıştım. Bu haşır neşirliğe rağmen; bütün gün kaşınıp durdum. Her kaşıntıda “acaba?” dedim. Bu vesile ile çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar dilerim.
     GD Star Rating
     loading...
     • Adem Keskin avatarı

      Adem Keskin
      Tem 13, 2018 (02:13)

      Parazitlerle ilgili olan çalışmalarınızın bazılarını okumuştum hocam, bir doktora tezi de yaptırmıştınız Spinturnicidae ile ilgili hatırlıyorum. Metin hocaya da Allah tekrardan rahmet eylesin, büyük katkıları oldu, özellikle Türkiye pireleri konusunda. Hocam kaşıntı konusunda da, hergün kenelerle dolu bir labta çalışmama rağmen arazide üzerimde gördüğümde ben de kaşınıyorum :) . Kolay gelsin hocam, size de çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.
      GD Star Rating
      loading...

Yorumlar

Yorum başlatmak için giriş yapınız...