İncebel Kanyonu

Yaşam Alanı (Habitat) /

6.6
GD Star Rating
loading...

Oylama yapabilmek için giriş yapmalısınız...

İncebel Kanyonu, dik ve sarp yamaçlar arasında ürkütücü derinlikte, oldukça dar, uzun bir yapıya sahiptir. Orta bölümlerinde güneyden kanyona giren derenin oluşturduğu çağlayan görmeye değer bakirliktedir. Her iki fotoğraf 400 mm. telelensle çekilmiştir. İkinci fotoğraf kanyonun batı yamacının ortasından geçen yoldan 400 tele ile kuşbakışı çekilmiş olup, kanyonun ne denli sarp ve derin olduğunu anlatabilecek bir görüntüdür. Kanyonun ova ağzı 300 mt. rakımda Dereli köyünden başlar, 10 km. kadar ihtişamlı görünümünü sergiler, daha sonra 1100 mt. rakımdaki Cebel yaylasının yukarısındaki Suyungözü'ne kadar devam eder. 

Sevgi ve selamlarımla..

4 Yorum → “İncebel Kanyonu”

 1. Fikret KARACAN avatarı

  Fikret KARACAN
  Oca 06, 2014 (10:52)

  bilgileri ile güzel paylaşımlar Mehmet hocam.çok selamlar.
  GD Star Rating
  loading...
 2. Mehmet HANAY avatarı

  Mehmet HANAY
  Oca 08, 2014 (21:40)

  hocam fırsatın olursa bu mekanı bir de teleyle değil de geniş açıyla görüntüleyebilirsen sanırım güzelliği daha iyi anlaşılacak özellikle çağlayanın düşme yüksekliğini merak ediyorum
  GD Star Rating
  loading...
  • Mehmet Çelik avatarı

   Mehmet Çelik
   Nis 17, 2015 (14:18)

   Geniş açı lensim maalesef yok ve Fujinin de sensörü eskidi. Kanyona girmek alt ya da üst ağızlarından mümkün ve çok zor. O çağlayanın yüksekliğini ben de merak edenlerdenim. Dilerim birgün görme şansım olur, burada da paylaşırım.
   Selamlarımla..
   GD Star Rating
   loading...

Yorumlar

Yorum başlatmak için giriş yapınız...