Kuş Sevdalıları

Yaşam Alanı (Habitat) /

GD Star Rating
loading...

Oylama yapabilmek için giriş yapmalısınız...

2011 nisanı..Bir kelebek arazisinde, tesadüfen taşkızılı adında, o zaman değerli olduğunu gelişmelerle öğrendiğimiz bir kuş çekmişiz. Bizim gibi şanslı acemiler kompakt makinelerle döndere döndere (Ben hariç) böyle az bulunduğu söylenen kuşu çekip de, bir yerlerde paylaşınca, kuşumuz ünlü oluverdi. ) 

Bizi ilk arayan, Ali Murtaza başkan aracılığıyla Ediz Hakan kardeşim oldu. O zaman Hatay merkezde çalışıyor. Ali Murtaza başkan kuşu çekmek için beni araziye götürdüğü ertesi gün, kuşu ararken telefon çaldı. Karşıdaki Ediz Hakan ağamdı ve kuşun arazisinde olduğumuzu duyunca "durun, ben geliyorum" demez mi? Hatay'dan geliyorum demesi ile bizim olduğumuz yere telefonda yer tarifi alarak gelmesi 1 saat 15 dakika sürmüştü ve o gün çok şaşırmıştım. Kuşu bulamadı, gelene kadar kış kışlamıştık ama, kiraz kuşlarına yattı saatlerce. :) 

Ertesi gün bizi rahatsız etmemeyi düşünerek lokasyona tek başına girmek istemiş Hakan ağam. Biz o sıralar köylüleri yabancı toplayıcılara karşı bilgilendiriyorduk. Hakan ağamın ağ benizli hali ve aracının plakası, bizim karayağız insanımızca garip gelir, sözlerimizi hatırlayıp, jandarmaya ihbar ediverirler. Bu sırada araziye varıp, tam siper uzanan Hakan ağamız kuş beklerken, tepesinde jandarmalar beliriverir. :) Kuş sevgisi neler yaptırıyor, değil mi? Sonrasını da kendisi yazsın altına. 

Sevgi ve selamlarımla...

3 Yorum → “Kuş Sevdalıları”

 1. oktayk avatarı

  oktayk
  Ara 25, 2013 (16:13)

  Mehmet Hocam,arkadaki Hakan Abinin aracımı :)
  Sunumuyla güzel bir paylaşım olmuş…Emeklerine sağlık…
  Selam ve sevgilerimle….
  GD Star Rating
  loading...
 2. edizhakan avatarı

  edizhakan
  Ara 28, 2013 (16:34)

  o günü unutmak mümkün mü
  hangisinde nezarete attılar diye düşün düm de bunda sadece ne yaptığımı sorup sohbet etmişlerdi
  ceylanlarda ise bir süreliğine nezarette misafir kalmışdım
  ne güzel günlerdi
  beni mutlu ettin varolasın
  GD Star Rating
  loading...

Yorumlar

Yorum başlatmak için giriş yapınız...