Mahmuz...

Foto Galeri / Hayvanlar / Kuşlar

7.8
GD Star Rating
loading...

Oylama yapabilmek için giriş yapmalısınız...

Mahmuzlu çinteler, diğer çinte türleri gibi zıplayarak değil,hızlı ve yere eğilerek hareket ederler.Bu arada (sık sık birlikte görüldükleri) toygarları veya fareleri anımsatırlar.  Rahatsız edildiklerinde aniden havalanırlar ve ötüşleri ile kendilerini belli ederler. Mahmuzlu çinteler üreme alanlarına vardıklarında henüz çetin kış şartları devam eder ve buralarda beslenmek için deniz veya göl kenarında çim tohumu ararlar,bu arada ilk böceklerini de avlarlar.Kuluçka dönemine doğru beslenmelerinde örümcekler ve böcekler önemli yer tutar ve yavrularını neredeyse yalnızca bunlarla beslerler.Kuluçka döneminden sonra tekrar tohumla beslenmeye başlarlar.Tohumların yanında değişik ot ve cüce çalılarla da beslenirler.

Türü tanımla

7 Yorum → “Mahmuz…”

 1. Mehmet HANAY avatarı

  Mehmet HANAY
  Eyl 10, 2013 (20:24)

  hem 40 yılda bir denk gelecek bir tür hem çok güzel hem de gayet başarılı görüntülenmiş..eline sağlık Emine abla..sevgilerimle
  GD Star Rating
  loading...
 2. Bedri Kalemci avatarı

  Bedri Kalemci
  Eyl 10, 2013 (21:58)

  Amma ballıymışsın ablam.. :) nefistir her hali ile, çekim açısı, netliği, duruşu, bakışı, işlemesi, hele buraya yüklenmesi gayet isabetli olmuş :D emeklerinize sağlık Sn. Tekin..
  Selam ve saygılarımla..
  GD Star Rating
  loading...
  • Gutesmienchen avatarı

   Gutesmienchen
   Eyl 10, 2013 (22:48)

   Balli olan sadece ben degildim,hava bulutlu,karli ,berbat bir hava,ama bir ara sadece bes dakkaligina günes acti ve kus nedense yapayalniz bu günesli alanda duruyor,sadece iki tik yapabildik,sonra bulutlar günesin önünü kapadi ve……Neyse kusu buraya yükleme vazifesi de bana verildi,beegenmene cok mutlu oldum,ama ben halen kizilötesi foto cekmek istiyorum ve yardimlarini bekliyorum :) sevgiler sana sevgili Bedri :)
   GD Star Rating
   loading...
 3. edizhakan avatarı

  edizhakan
  Eyl 10, 2013 (23:31)

  vay be
  bana da nasip olasıca
  ellerine sağlık ablaların kıymetlisi
  GD Star Rating
  loading...
 4. HuSMeNaGa avatarı

  HuSMeNaGa
  Eyl 12, 2013 (22:29)

  Trakya dolaylarında onlarca yüzlerce filan çinte görüp çekmişliğim var
  aralarından hiç nadir çinte çıkmışlığı yok :)
  Tebrik ediyorum.
  GD Star Rating
  loading...

Yorumlar

Yorum başlatmak için giriş yapınız...