Arkadaşıma Gönder:

KARAMAN MERKEZ GÖKÇE KÖYÜ

Kullanıcı Mehmet Güney
Image

 • Tespit Tarihi: 2020-06-24
 • Yüklenme Tarihi: 25-06-2020
 • Görüntülenme Sayısı: 211
 • Gözlem Lokasyonu: KARAMAN MERKEZ GÖKÇE KÖYÜ
 • Şehir: Karaman
 • Ülke: Türkiye

9 Yorum

 1. Image

  Büyük ihtimalle menalcas. Arazide şu anda onlar yaygın. Ama esmerlerden de olabilir. Bu grupta erkeğin kanat üstünü çekmek tanımda faydalı olabilir (Bazı türlerde).

 2. Image

  Peki öyle olsun...

 3. Image

  @ozgur-kocak @erdinc-asar @ahmet-karatas Hocalarım.. Abdulkadir ŞAHİN Hocam tarafından http://dogalhayat.org/property/amasya-esmeri/#comment-153871 olarak siteye yüklenmiş ve Amasya Esmeri (Polyommatus mithridates) tanımı almış. Ben bi fark göremedim benimki tanımsız olarak kayıt aldı ancak benim paylaşımımında Amasya Esmeri (Polyommatus mithridates) olma ihtimalini yüksek görüyorum. tabii yanlış değilsem...??

 4. Image

  @erdinc-asar Hocam. Abdulkadir ŞAHİN Hocam tarafından http://dogalhayat.org/property/amasya-esmeri/#comment-153871 olarak siteye yüklenmiş ve Amasya Esmeri (Polyommatus mithridates) tanımı almış. Ben bi fark göremedim benimki tanımsız olarak kayıt aldı ancak benim paylaşımımında Amasya Esmeri (Polyommatus mithridates) olma ihtimalini yüksek görüyorum. tabii yanlış değilsem…??

 5. Image

  Mehmet bey ben kelebek kısmından anlamam ama iki foto arasında bariz farklar var.En azından görebildiğim kanat altının farklı olması.

 6. Image

  Anladım @erdinc-asar Hocam demekki ben farkedemimişim aradaki farkları kusura bakmayın hayırlı akşamlar iyi bayramlar..

 7. Image

  Mithridatesin tanımını fransız uzman Carbonell yapmış. Bize sadece onaylamak düştü. Değilse onun tanımı da bizim için çok zor.

 8. Image

  öyle olsun bakalım..

 9. Image

  Fransız uzmana sorulabilir belki o zaman benimkide o zaman ne olduğu belli olur o mu değil mi ..

Tespit İçin Tür Önerileri

Tür Tanımı Kullanıcı
Tanımsız Agro (agrodiaetus sp.) Özgür KOÇAK
Tanımsız Agro (agrodiaetus sp.) Barış Çerçi

İlgili Tespitler